INFORMACIJA DĖL KABOZANTINIBU GYDOMŲ PACIENTŲ

2020-03-25 13:35
Spausdinti

Kadangi COVID-19 toliau plinta visame pasaulyje, tai gali kelti klinikinių iššūkių ir turėti įtakos kai kuriems kabozantinibu gydomiems pacientams.

Norime pasidalinti su Jumis toliau išdėstyta informacija, kuri gali būti naudinga sveikatos priežiūros specialistams, kai kyla abejonių, kokį poveikį gydymas priešvirusiniais vaistais gali sukelti kabozantinibu gydomiems pacientams.

  1. Svarbu pastebėti, kad šiuo metu nėra užregistruotų ar rekomenduojamų vaistų, skirtų gydyti COVID-19 infekcija užsikrėtusius pacientus.
  2. Žinome, kad pagrindiniame CELESTIAL tyrime dalyvavo HBV (38 %) ir HCV (24 %) užsikrėtę pacientai, kuriems kartu buvo skiriamas priešvirusinis gydymas.1
  3. Tačiau priešvirusinių vaistų vartojantiems pacientams svarbu atsižvelgti į kabozantinibo sąveiką su MRP2 (su dauginiu atsparumu vaistams susijusio baltymo 2 MRP2) inhibitoriais.

Remiantis preparato charakteristikų santrauka, MRP2 inhibitorių vartojimas gali lemti didesnę kabozantinibo koncentraciją plazmoje. Todėl kartu vartojamus MRP2 inhibitorius (pvz., ciklosporinas, efavirenzas ir emtricitabinas) reikia skirti apdairiai.2

Be to, reikia stebėti ar MRP2 vartojantiems asmenims nesivysto nepageidaujamas poveikis.

  1. Jeigu turite papildomų klausimų, susijusių su kabozantinibo vartojimu, prašome kreiptis į mūsų medicinos skyrių <JŪRATĖ MISEVIČIENĖ, mob. tel. +370 620 97 102; el. p.jurate.miseviciene@ipsen.com>.

1Abou-Alfa GK, Meyer T, Cheng A-L, et al. N Engl J Med. 2018;379(1):54–63.
2CabometyxÒ (kabozantinibas) tabletės. Preparato charakteristikų santrauka.

PREPARATO CHARAKTERISTIKOS SANTARAUKA.

REKOMENDUOJAME REMTIS PATVIRTINTOMIS KABOZANTINIBO VARTOJIMO INDIKACIJOMIS.

Atnaujinta 2020-04-07 17:46