2020-03-19

COVID-19

NCCN rekomendacijos onkologinę pagalbą teikiančioms įstaigoms (2020 03 16) vėžio gydymo organizavimo aspektus COVID 19 pandemijos metu.

Straipsnio nuoroda https://jnccn.org/fileasset/jnccn1804-Ueda_20118_preprint.pdf

Svarbiausi aspektai:

1. Vėžiu sergantys pacientai, užsikrėtę COVID 19 infekcija, turi 3.5x didesnę riziką mechaninės ventiliacijos poreikiui, gydymui intensyvios terapijos skyriuose ar mirčiai nei pacientai, nesergantys vėžiu.

2. Pacientai su kvėpavimo takų simptomais turi nešioti apsaugine kaukes ir turėti ankstyvą prieigą COVID 19 testavimui. Idealu- mobiliuose testavimo punktuose.

3. “Follow up” vizitai turėtų būti nukeliami arba pacientai konsultuojami telemedicinos pagalba ar kitomis nuotolinėmis priemonėmis.

4. Pacientams kuriems reikalinga adjuvantinė terapija su tikslu išgydyti, gydymas neturėtų būti nukeliamas.

5. Pacientai, kurie nori konsultuotis dėl antros nuomonės- vizitai turi būti atidėti.

6. Metastatinio vėžio gydymas turėtų būti neatidedamas tiems pacientams, kuriems gydymo nukėlimas galėtų pabloginti ligos baigtį arba nukėlus gydymą jo būklė nebeleistų jokio specifinio gydymo vėliau.

7. Chirurginio gydymo prioritezavimas. Pvz. ankstyvos stadijos hormonams jautraus krūties vėžio gydyme galima skirti keletą mėnesių HT ir tokiu būdu atidėti operaciją. Svarbus chirurgo pokalbis su pacientu, paaiškinant situaciją ir nuraminant pacientę. 

8. Kaulų čiulpų transplantacija ir imunoterapija negali būti nukeliama.

9. Chemoterapijos schemų parinkimas, kad ji būtų mažiau imunosupresuojanti.  Dienos stacionaro schemų prioritetas prieš stacionarizavimo schemas.

10. Klinikinių studijų atidėjimas, nebent jų vaisto nauda galėtų duoti ženklią naudą paciento gydymui.

11. Tik 1 iš 32 vėžiu sergančių pacientų, kuriems reikėjo mechaninės ventiliacijos išgyveno Wuhane. Būtinybė aptarti gyvenimo pabaigos ir paliatyvaus gydymo klausimus su pacientais. Esant kritinei situacijai ir poreikiui rinktis, kuriuos intubuoti, šie pacientai neturės pirmumo teisės. 

12. Dėl kraujo produktų trūkumo dėl pandemijos, indikacijos kraujo produktams turėtų būti griežtesnės nei įprastai.

13. Individualių apsaugos priemonių saugojimas, ruošiantis absoliučiam jų trūkumui situacijai prastėjant.

14. Jokių pacientų lankymų, išskyrus terminalinių ligonių.

15. “Pirmos linijos” darbuotojų, dirbančių su COVID 19 saugios darbo aplinkos užtikrinimas. Kompensacijos, poilsio, atostogų užtikrinimas, keičiant kitai komandai. Atsarginės darbo jėgos fondo ruošimas. 

16. Sąmoningumas ir suvokimas, kokį svarbų darbą dirbame. Psichologinė pagalba darbuotojams.

17.Darbuotojų, kurie yra imunosupresuoti ar su gausia gretutine patologija perkėlimas dirbti iš klinikinio darbo į administracinį, taip mažinant jiems riziką užsikrėsti COVID 19. 

Saugokime save ir kitus. Būkime sąmoningi.

LOCD Pirmininkas

Alvydas Česas

Prisijungti

Registruotis
  Ne visi privalomi laukai užpildyti
  Neteisingas el. pašto adresas
  Įvyko klaida. Pabandykite dar kartą
  +
  Slapukų nustatymai
  Būtinieji
  Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
  Funkciniai
  Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
  Statistiniai
  Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
  Reklaminiai
  Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.