Apie draugiją

Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugija buvo įkurta 2000 metų spalio 6 dieną, Druskininkuose vykusiame steigiamajame suvažiavime. Jame dalyvavo 28 gydytojai onkologai chemoterapeutai iš visos Lietuvos ir garbūs svečiai, kaip antai prof. Elona Juozaitytė, doc. Rasa Griniūtė ir daug kitų garbių kolegų, kurie palaikė onkologų chemoterapeutų iniciatyvą. Prie šios draugijos kūrimo ištakų buvo pirmieji Lietuvos onkologai, mokslininkai kaip antai doc. Paulius Breivis, prof. Janina Didžiapetrienė, prof. Laima Griciūtė. Tai šių nuostabių specialistų ir jaunos kartos entuziazmo dėka atsirado Lietuvos chemoterapeutų draugija, kuri vėliau pervadinta į Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugiją [1].

Steigiamojo suvažiavimo akimirka 2000-10-06.

Pirmuoju pirmininku išrinktas gydytojas onkologas chemoterapeutas Alvydas Česas [2]. Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugija susikūrė kaip siauresnės srities onkologijos specialistų draugija. Tuo metu buvo Lietuvos onkologų draugija, kuri jungė visų specialybių onkologus. Lietuvos onkologų draugija daugiau dėmesio skyrė mokslinei-teorinei onkologijos sričiai, ligų profilaktikai, epidemiologijai, bet daug mažiau klinikinei onkologijai ir praktikai. Tai netenkino gydytojų onkologų chemoterpeutų. Be to, tuo pat metu buvo patvirtintos gydytojo onkologo chemoterapeuto ir gydytojo onkologo radioterapeuto licencijos bei medicinos norma, siekiant suvienodinti Europos Sąjungoje patvirtintą medikamentinės onkologijos specialisto sanpratą, bei buvo patvirtinta onkologų chemoterapeutų ruošimo rezidentūroje programa, vadovaujantis “Global Core Curriculum in Medical Oncology. Tad iki tol buvusi onkologo specialybė, turėjo palaipsniui išnykti ir jos vietą turėjo pakeisti gydytojas onkologas chemoterapeutas ir gydytojas onkologas radioterapeutas. Tuo metu buvusi Lietuvos Onkologų draugija prarado savo identitetą. Daugybė įvairių specialybių gydytojų – radiologų, chirurgų, urologų ir kitų – ėmė burtis į profesines draugijas, kuriose jie galėtų atsiskleisti, išsakyti savo nuomonę, diskutuoti, o ne tik domėtis bendrosios onkologijos ar profilaktikos klausimais. Kurdami onkologų chemoterapeutų draugiją, siekėme įsteigti profesinę organizaciją, kuri būtų skirta ne tik tobulėti profesijoje, bet ir suteiktų bendradarbiavimo galimybes su šalies ir užsienio kolegomis greitai besivystančioje onkologinės medikamentinės terapijos srityje ir taip padėti savo pacientams.

Pagrindinės draugijos veiklos kryptys yra susijusios su į onkologinį pacientą orientuotą geriausią, mokslo įrodymais paremtą gydymą, onkologinių ligų prevenciją bei paliatyvią priežiūrą. Šios užsibrėžtos kryptys draugijai leidžia koordinuoti jos įvairiapusių narių patirties dalijimusi, mokslo ir mokymo laimėjimų įdiegimo į praktiką integracinį procesą.

  • Draugija koordinuoja Lietuvos onkologų chemoterapeutų ir kitų onkologų jėgas, siekdama pažangos gydant navikus.
  • Dalyvauja sudarant ir keičiant, atsižvelgiant į įrodymais pagrįstos medicinos laimėjimus, navikų chemoterapijos gydymo standartus.

Tai labai svarbus darbas, kuris vyksta nuolat ir nepertraukiamai, koordinuojant šią veiklą su Medicinos Universitetais ne tik Lietuvoje, bet ir už Lietuvos ribų. Juk mūsų pacientai atvykdami pas gydytoją laukia aukščiausio lygio paslaugų. Medicina nestovi vietoje, ji vystosi nuolat. Draugijos tikslas padėti mūsų nariams tobulėti, kelti kvalifikaciją, su naujausių žinių ir informacijos sklaida, klinikinių metodikų, algoritmų rengimu. Mūsų asociacija padeda susirasti ir organizuoja savo nariams stažuotes Lietuvoje ir užsienyje. Niekas taip gerai neskatina tobulėti kaip pasikeitimas savo patirtimi su kitų šalių kolegomis, klinikomis ir naujausių mokslinių atradimų įdiegimas tėvynėje.

Draugija skiria daug laiko onkologinių ligų profilaktikos sklaidai visuomenėje. Nuolat vyksta bendri visuomeniniai projektai su pacientų ir kitų visuomenės grupių, asociacijų atstovais, kurie skirti krūties, plaučių, prostatos, inkstų vėžio, retų ligų ankstyvajai diagnostikai, kitų onkologinių ligų prevencijai.

Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugija teikia pasiūlymus, rekomendacijas, informaciją Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai, Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir kitoms organizacijoms įvairiais aktualiais onkologinių ligų gydymo klausimais.

Džiugu, kad draugija auga. Šiuo metu jos veikloje dalyvauja virš 100 narių. Draugija atvira visiems specialistams, kurie susiduria su vėžio diagnose kasdieninėje veikloje. Nepaisant to, kad nemažai gydytojų išvyksta laikinai ar ilgesniam laikui dirbti svetur, mūsų narių skaičius nemažėja. Narių gretas papildo jauni kolegos, rezidentai. Turime ir studentų, kurie ateitį sieja su onkologija. Tai džiugina ir kartu parodo, kad onkologija yra labai patraukli medicinos sritis, o mūsų draugija ir mes esame patrauklūs, reikalingi ir naudingi. Džiugu, kad visus tuos metus augo ne tik narių skaičius, bet ir draugijos patirtis, autoritetas. Mūsų žodis tapo svarus ir reikšmingas. Anksčiau chemoterapeutai nebuvo laikomi “lygiaverčiai partneriai” kitų specialybių gydytojams, tačiau laikas parodė, kad dabartiniu metu dauguma onkologinių ligų reikalauja ne tik sisteminio gydymo, bet ir plataus sisteminio požiūrio į onkologinį susirgimą. Daugiau kaip 80 proc. pacientų, jei norime pagerinti onkologinį išgyvenamumą, reikalinga chemoterapija ar kitas sisteminis gydymas. Todėl labai svarbu turėti gerai paruoštų ir gerai išmanančių savo darbą specialistų onkologų chemoterapeutų. Kaip minėjau anksčiau, kad geriausias tobulėjimas yra patirties pasidalijimas ir nuolatinis mokymasis. Šie siekiai paskatino mūsų draugiją jungtis į Europos onkologų draugiją (angl. European Society for Medical Oncology – ESMO). Daugelis LOCD narių buvo šios draugijos nariais, tačiau visos šalies draugijos įsitraukimas į Pasaulinės organizacijos gretas buvo dar nauja. Buvome viena pirmųjų Europos šalių onkologų chemoterapeutų draugijų (nuo 2014 metų), pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su minėta labai svarbia Europos onkologų draugija. Dalyvavimas ESMO veikloje leidžia anksčiausiai sužinoti apie naujausias strategines medikamentinės onkologijos kryptis, jų įdiegimą į nacionalinius dokumentus, bet ir parodyti Lietuvą kaip rimtą partner Europos onkologijos šeimoje. Bendradarbiavimas su daugiau kaip 25 000 narių iš 160 pasaulių šalių turinčia organizacija yra tikrai reikšmingas ir svarbus. Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugija turi nuolatinius atstovus ESMO komitetuose.

Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugija nuolat organizuoja tiek Respublikines, tiek tarptautines konferencijas. Ne mažiau nei 3 konferencijos per metus ir tai nuolat, metai iš metų. Tarptautinės biologinės terapijos kasmetinės konferencijos vyksta jau 16 metų iš eilės. Tai tikrai pavydėtinas nuoseklumas ir pastovumas. Vyksta nuolatinis ir labai glaudus bendradarbiavimas su kitomis specialistų draugijomis Lietuvoje, Baltijos šalyse ir Europoje įvairiomis formomis: konferencijos, patarėjų aptarimai (ypač Baltijos šalių), metodikų ruošimas, rekomendacijos Vyriausybei bei pacientų organizacijoms. Nuolatinis tobulėjimas, edukacija ir dalijimasis patirtimi yra pagrindinis draugijos MOTO [3].

Draugija tapo ir mokslinių projektų kalve. Inicijuojami draugijos narių, tyrėjų grupių tiek prospektyviniai, tiek retrospektyviniai projektai, kurie labai svarbūs, norint dar tiksliau įvardinti esamą onkologinę situaciją Lietuvoje tiek su gydymu, tiek su ligų paplitimu ir pasidalinti duomenimis su kitų šalių kolegomis, ieškant geriausio rezultato mūsų pacientams. Draugijos veikloje dalyvauja garsūs onkologai chemoterapeutai kaip antai: prof. Rasa Jančiauskienė, doc. Sigita Liutkauskienė, doc. Birutė Brasiūnienė, doc. Vincas Urbonas, gausybė mokslų dakatarų, klinikų vadovai universitetinėse klinikose Skaistė Tulytė (VU Santaros klinikos), Alvydas Česas (Klaipėdos universitetinė ligoninė) ir daugelis kitų mokslininkų ir patyrusių praktikų.

Tikimės, kad draugija ir jos veikla bus svarbi dabarties ir ateities onkologijos chemoterapijos specialistams ir pačiai onkologijos plėtrai.

LOCD Pirmininkas
Alvydas Česas

Prisijungti

Registruotis




    Ne visi privalomi laukai užpildyti
    Neteisingas el. pašto adresas
    Įvyko klaida. Pabandykite dar kartą
    +
    Slapukų nustatymai
    Būtinieji
    Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
    Funkciniai
    Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
    Statistiniai
    Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
    Reklaminiai
    Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.